Bu Altcoin Balina Selloff’u ile Çöktü: Yüzde 90 Düştü!

Kripto para piyasasının merakla ve uzun zamandır beklenen coin projelerinden Arbitrum’un yerel coin’i ARB, birçok engelle karşılaşsa da son olarak bugün lansmanı yapıldı. Lansmanla beraber birçok yatırımcının merakla beklediği altcoin projesi, büyük bir Balina selloff’u ile karşı karşıya kalarak başlangıç değerinden kabaca yüzde 90’lık bir düşüş yaşadı! İşte detaylar…

Çok beklenilen altcoin projesi Arbitrum (ARB) hayata geçti!

Gün içerisinde lansmanı yapılan Arbitrum IOU (ARB), 16.890.400 Ethereum block yükseliğinde hayata geçti. Ethereum‘un en popüler layer-2 çözümleri arasında yer alan Arbitrum’da yatırımcılar airdroptan hak ettikleri ARB’leri claim etmeye başladı. Kullanıcıların haklarını talep etmek için web siteye girmesiyle beraber platformun web sitesi üzerinde gerçekleşen yoğun talep nedeniyle trafik hacmini kaldıramayan web sitesi çöküş yaşadı. Web sitesine girmek isteyen kullanıcılar böyle bir ekranla karşılaştı;

Projenin sağladığı airdrop, basılan 10 milyar coin’in tüm arzının yüzde 11.6’sı olan 1.16 milyar ARB coin içeriyor. Ayrıca, Arbitrum ağı içinde faaliyet gösteren bazı merkeziyetsiz DAO’lara, 113 milyon coin daha talep etme hakkı verdi. Bir diğer yandan Arbitrum (ARB) fiyatı, lasnmanın ardından birkaç borsada yayına girdi. Popüler kripto para borsası Huobi ve Kucoin’de 11-12 dolar seviyelerine yükselen altcoin projesi, toplam arzın yalnızca yüzde 16’sının talep edilmesi ve yalnızca birkaç kripto para borsasının genel işlem hacmini yönlendirmesi nedeniyle aşırı bir oynaklığa maruz kaldı.

Balinalardan gelen satış hamlesi, altcoin projesinin fiyatında çakılmaya sebep oldu!

Arbitrum IOU (ARB) coin’lerin ise önceki 24 saatlik süreçte 8 milyon dolara yakın işlem hacmi sağladığını ve 19 Mart tarihinde ATH seviyesi olan 14 dolar seviyelerine kadar yükseldiği bildiriliyor. Bununla birlikte ilk airdroptan sonra ARB, fiyatta neredeyse yüzde 90’lık bir düşüşle sonuçlanan toplu bir satış ile karşı karşıya kaldı. Önde gelen kripto para balinaları, popüler altcoin projesini satarak 1.15 dolar seviyesine kadar gerilemesini sağladı.

Arbitrum (ARB), son 24 saatlik grafiği

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere anlık olarak ARB coin, Uniswap, KuCoin, OKX ve Bybit borsalarında listeleniyor. Gün içerisinde bu borsaların arasına Binance’in de eklenmesiyle beraber birçok borsada listelenen coin, son 24 saatlik süreç içerisinde yüzde 88 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise proje, 1.32 dolardan işlem görüyor. Öte yandan büyük bir ilgi gören altcoin için birçok uzman, Arbitrum’un yakın zamanda birçok yatırımcının desteği ile iyi bir gelişme sağlayabileceğini aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir