İmamoğlu’na, “Bu adam yan gelip yattı” diyen Bilal Erdoğan: Ne zaman başı sıkışsa Bodrum’dan çıkıyor, bu adam CHP’nin başına mı geçecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, İBB Başkanı İmamoğlu’nu kastederek, “Bu adam yan gelip yattı. CHP’nin başına mı geçecek, cumhurbaşkanı mı olacak? Bunları beklemekten ömrümüz geçecek. Bari İstanbul’u kurtaralım” dedi.

AKP teşkilatlarının çeşitli kademelerinde daha önce görev almış ancak şu anda aktif olarak bir görevi olmayan gönüllülerden oluşan “Nöbetçiler” topluluğu, Bahçelievler ilçesinde “İstanbul Buluşmaları”nın ilkini gerçekleştirdi.

DHA’nın haberine göre, söyleşiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın oğlu ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eleştirdi.

Bilal Erdoğan, İmamoğlu’yla ilgili, “Hakikaten bu 4 buçuk yılda maalesef İstanbul iyi yönetilmedi. İyi yönetemediklerini biliyorlardı ki, birçok konularda dediler ki ‘Ankara bize köstek oluyor. İktidar bize engel olduğu için yapamıyoruz. Yoksa neler yaparız?’ Bunu niye kullandılar? Sözüm ona Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaklardı ya, 8-9 kişi birden Beştepe’de görev alacaklardı. ‘Ankara bize engel olduğu için yapamıyor. Hele iktidarı bize verin o zaman görün’. Şimdi sana millet yine vermedi iktidarı. O zaman şunu diyebilirseniz: ‘Ya iktidar bizde değil, biz sözlerimizi yine yerine getiremeyeceğiz’. Bunu deyin o zaman. Öyle değil mi? Dolayısıyla eğer Ankara size engel oluyorduysa niye geliyorsunuz bu göreve talip oluyorsunuz?” dedi.

“Ne zaman başı sıkışsa Bodrum’dan çıkıyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte İBB başkanı olduğunu hatırlatan Bilal Erdoğan, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımız 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman, Ankara gerçekten ona köstek olmasına rağmen bunu bahane yapmadı. Ne yaptı? Her gün hizmetle uğraştı. Çöpten, çamurdan, çukurdan, İstanbul’u kurtardı. Şimdi 30 yıl öncesine göre belki 30 kat zengin bir İstanbul, 30 kat zengin bir ülkede yaşıyoruz. Bu kadar borç harç yok, ekonomi bu kadar güçlü, İstanbul’un birçok temel sorunu halledilmiş ama beyefendi hala sözlerini yerine getiremiyor. Birçok bahanenin arkasında saklanıyor. ‘Tatil bana yakışıyor. Uyumak bana yakışıyor’ diyor. Ne zaman bir başı sıkışsa, işte Bodrum’dan çıkıyor, bilmem nereden çıkıyor. Böyle İstanbul yönetilmez.”

“Bu adam yan gelip yattı, bu adam CHP’nin başına mı geçecek?”

İstanbul’a sevdası olan, İstanbul’u seven adam böyle gözü dışarılarda olmaz. Onun için her zaman, İstanbul’a kim belediye başkanı olursa onu biz 94 yılında İstanbul’a belediye başkanı olan Tayyip Erdoğan’la kıyaslayacağız. Çıtayı oraya koyacağız. ‘Verdiğin sözleri tutuyor musun? İstanbul’la yatıp İstanbul’la kalkıyor musun?’ diye soracağız. Dolayısıyla bu adam bu işi yapmadı. Bu adam yan gelip yattı. Bu adam gözünü Ankara’ya dikti. Bu adam CHP’nin başına mı geçecek? Cumhurbaşkanı mı olacak? Bunları beklemekten ömrümüz geçecek. Bari İstanbul’u kurtaralım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x