Rusya’dan Elon Musk’a ‘logo’ önerisi: Mavi kuşu yiyen Dogecoin köpeği

Twitter’a giriş yapan kullanıcılar bugün ilk kez sosyal medya platformunun sembolleşmiş logosu ‘mavi kuş’ yerine kripto para Dogecoin’in logosu olan köpeği gördü. Dogecoin köpeği gündeme otururken Rusya Dışişleri Bakanlığı, Twitter’a bazı logo tasarımı önerilerinde bulundu.

Sputnik’in aktardığına göre öneri olarak sunulan tasarımlarda, Dogecoin köpeğinin Twitter’ın ‘mavi kuşu’nu yediği göndermesine yer verildi. Twitter paylaşımında, “Hey Elon Musk, birkaç avatar önerisi, bir şey değil. En içtenliklerimizle dostum” ifadeleri kullanıldı.

Daha önce pek çok kez Dogecoin ile ilgili açıklamalarıyla kripto para piyasasında hareketlenmelere neden olan Elon Musk, bu kez sahibi olduğu Twitter’ın logosuyla gündem yarattı. Twitter’ın kuruluşundan bu yana sembolü haline gelen ‘mavi kuş’ logosu bugün yerini Dogecoin’in köpek logosuna bıraktı. Sosyal medya platformunun 17 yıllık logosunun değiştiğini gören kullanıcılar, aslen Japonyalı bir köpek türü olan Shiba Inu’nun nereden geldiğini sordu.

İLK 24 SAATTE YÜZDE 20 ARTIŞ

Uzun bir süredir Dogecoin isimli kripto paranın destekçisi olduğu bilinen Elon Musk, Dogecoin’i uzaya göndermiş ve Tesla otomobillerinin ödemesinde bir ödeme yöntemi olarak kabul etmişti. Ünlü milyarderin yönetimindeki Twitter’daki yeni logo değişikliğinin ardından Dogecoin’in değerinde ilk 24 saatte yüzde 20 artış görüldü. Ancak logonun beklendiği gibi eski haline dönmesi durumunda ne olacağı bilinmiyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir