UEFA, dünya devini Şampiyonlar Ligi’nden men etmeye hazırlanıyor!

UEFA, ismi Negreira Davasına karışan Barcelona’yı önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi’nden men etmeye hazırlanıyor. Negreira Davası ile ilgili olarak UEFA’nın en iyi iki müfettişi olan Jean Samuel Leuba ve Mirjam Koller’i görevlendirdiği ortaya çıktı. Öte yandan UEFA’nın Barcelona’yı gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nden men etmeyi düşündüğü ve bunun için İspanyol Savcılar ile temasa geçtiği de belirtildi.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’in Barcelona ile ilgili açıklamaları İspanyol spor gündeminde bomba etkisi yarattı. UEFA yönetimi, Barcelona’nın durumuyla ilgili tüm şüphelerin giderilmesini, titizlikle hareket edilmesini istedi.

UEFA, Barcelona’nın men kararı sonrası CAS’a giderek ihtiyati tedbir kararı aldıracağını düşünüyor. UEFA, Şampiyonlar Ligi grup kura çekiminin yapılacağı ağustos öncesinde ise tedbiri de kaldırmayı planlıyor. Bu nedenle UEFA’nın men kararını haziran ayında vermeyi planladığı da belirtildi.

“HİÇ BİR ŞEY ZAMAN AŞIMINA UĞRAMAZ”

UEFA Başkanı, “İspanya Futbol Federasyonu, konu zaman aşımına uğradıysa herhangi bir sportif yaptırımda bulunamayabilir. Ancak, İspanyol Savcılığı tarafından işlemlerin devam ettiğini biliyorum. Söz konusu UEFA ise ceza konusunda hiçbir şey zaman aşımına uğramaz.” açıklamasını yaptı.

SORUŞTURMADA YENİ GELİŞMELER YAŞANDI

Barcelona Kulübü hakkında açılan soruşturmada yeni gelişmeler yaşandı. Marca’da yer alan habere göre, Enriquez Negreira ve oğlunun şirketleri, 2001’den 2018’e kadar Barcelona’ya milyonlarca dolarlık faturalar kestiler. Savcılık, Barcelona’nın daha fazla ödediğini düşünse de şu ana kadar 2.971 milyon euroluk fatura tespit etti ve bunların hangi hizmetlere karşılık geldiğini öğrenmeye çalıştı. Yaklaşık 3 milyon euronun 518 bin eurosunun video analiz için ödendiği tespit edildi. Barcelona’nın, Negreira Sanchez’in oğluna İspanya Milli Takımı ve diğer milli takımların maçlarının video analizi için bu ücreti ödediğine dair faturalar ortaya çıktı.

“NEGRİİRA DAVASI NEDİR?”

Avrupa’nın köklü kulüplerinden Barcelona’nın, İspanya Futbol Federasyonu’na (RFEF) bağlı Hakem Teknik Kurulu’nda 1994-2018 yıllarında başkan yardımcılığı yapan Enriquez Negreira’nın sahibi olduğu DASNIL 95 SL adlı şirkete, 2016-2018 yılları arasında toplam 1 milyon 685 bin 142 euro ödeme yaptığı ortaya çıktmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir