146 Kilo Verdikten Sonra Vücut Geliştirici Olan Kadının İlham Veren Hikayesi

Jessica Ferro rahatsız olduğu kilolardan sonra bu yola kendini adamış ve vücut geliştiricisi olmuş… Serüvenini paylaşan genç kadın binlerce insana ilham kaynağı oldu?

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/health/24756…

228 kilo olan 34 yaşındaki kadının yüksek tansiyonu, nefes alma sorunları ve sürekli sırt ve eklem ağrıları vardı.

Ancak kendisi gibi kilo problemleri olan babasının kalp krizi geçirdiğine ve ona kalp masajı yapmakta zorlandığına tanık olmak, ihtiyacı olan uyandırma çağrısı oldu.

Avustralya’nın Melbourne kentinden Jessica şunları söyledi: “Kilo verme yolculuğumu tetikleyen küçük olaylar oldu; mobilya kırmak, bedenim yüzünden yeterince iyi olmadığımın söylenmesi, üzerime oturan kıyafetler bulamamak ve uçaklarda koltuğa sığmadığım için alay konusu olmak gibi.”

‘Ama hiçbir şey beni babamın ölümü kadar etkilemedi.”

“Yataktan düştüğünde onu hayata döndürmek için umutsuzca çabaladım ama 130 kg ağırlığındaki bilinçsiz adamı hareket ettirmeye çalışmak ve ardından kalp masajı yapmak, yapmak zorunda kaldığım en zor şeylerden biriydi.”

‘O kadar kondisyonsuzdum ki; acil yardım görevlisi beni sakinleştirmeye ve telefonda bana yol tarif etmeye çalışırken, babamı hayata döndürmek için göğsünü pompalamaya çalışırken terliyor ve nefes nefese kalıyordum.”

“O gün beni tamamen değiştirdi.”

Jessica, babasının içki, sigara ya da yemek sevgisi dışında herhangi bir sağlıksız alışkanlığı olmadığını da sözlerine ekledi.

Kızı, “Babam yüksek tansiyonunu ve kilosunu kontrol etmek için daha aktif bir çaba sarf etseydi, bugün hala burada olacağını düşünmeden edemiyorum” dedi.

‘Bu yüzden o andan itibaren kendimin en sağlıklı ve en iyi versiyonu olmak için elimden gelen her şeyi yapacağıma yemin ettim.’

Jessica o dönemde vücudundan “nefret ettiğini” ve aynı zamanda anksiyete ve depresyon gibi ruh sağlığı sorunlarıyla da mücadele ettiğini anlattı.

Sonunda dayanacak gücü kalmayan ve gastrik bypass ameliyatı olmaya uygun görülen kadın, babasının ölümünden tam bir yıl sonra, 13 Temmuz 2018’de Heidelberg’deki Warringal Özel Hastanesi’nde ameliyat oldu.

“Kilo verme yolculuğuma başladığımda tartı maksimuma çıkıyordu.”

‘Aynada bana bakan kişiden, kendimi ne kadar çaresiz hissettiğimden ve kilom yüzünden hayatımın kısıtlanmasından nefret ediyordum.”

“Erkekler bana ‘Yeterince zayıf değilsin’ ya da ‘Üzgünüm ama şişman kızlarla çıkmam’ diyordu. Belim ve dizlerim sürekli ağrı içindeydi.”

‘Gastrointestinal cerrahla açık ve dürüst bir konuşma yaptıktan sonra gastrik bypass ameliyatı oldum.”

Ameliyatın ardından Jessica’nın derisi gevşedi ve bu deri başka bir işlemle alındı. Ayrıca kendini bir fitness rutinine ve diyetini gözden geçirmeye adadı.

‘Kocaman makarna kaseleri gibi devasa öğünler yer, sonra da aralarda cips paketleri, birkaç büyük boy çikolata tüketir, hiç su içmez ve durmadan abur cubur yerdim.”

“Tahmin etmem gerekirse, aldığım kalori miktarı günde 4.500 ila 6.500 kalori ya da daha fazlaysa hiç şaşırmam.”

Jessica daha küçük öğünler yemeye çalışıyor, işlenmiş gıdalardan kaçınıyor ve kendi kendine yemek yapmayı öğrenmiş.

Yüksek proteinli seçeneklere, sebzelere ve düşük kalorili atıştırmalıklara odaklanıyor ve düzenli olarak egzersiz yapıyor.

‘Şu anda 79 kilo civarındayım ve bu noktaya gelmem yaklaşık beş yılımı aldı’ dedi.

Jessica geçen yıl World Beauty Fitness & Fashion yarışmasında bile yarıştı.

‘Yolculuğuma başladığımda, bir vücut şekillendirme ya da vücut geliştirme yarışmasına katılacağım aklımın ucundan bile geçmezdi,’ diye ekledi.

“Bir an bile spor salonuna gitmek için çok büyük olduğunuzu ya da insanların size bakacağını veya sizi yargılayacağını düşünmeyin.”

‘Bir yerden başlamak zorundayız ve insanlar düzenli olarak geldiğinizi ve çalıştığınızı gördüklerinde sizi alkışlayacaklardır.’

146 kilo veren Jessica kendini yeni bir kadın gibi hissediyor ve bunu başkalarıyla paylaşmak istiyor.

Yolculuğunu Instagram’da (@bypassing.jessica) paylaşan fitness fanatiği şunları söyledi:

“Başardıklarımla gurur duyuyorum ve başkalarına yolculuklarında ilham vermeyi gerçekten çok seviyorum ama aynı zamanda gerçekten yaşamaya başlamak için bu kadar uzun süre beklediğim için pişmanlık duyuyorum.”

‘Kilomun enerjimi, ruh halimi, özgüvenimi ve aktivitelere katılma ve hatta arkadaşlarımla dışarı çıkma isteğimi ne kadar etkilediğini ancak şimdi fark ediyorum.”

Siz Jessica’nın ilham verici hikayesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x