Galatasaraylı Vedat’ı 1.5 Milyon TL Dolandırdılar

Galatasaraylı eski futbolcu Vedat İnceefe ile emniyet müdürleri, savcıların da aralarında bulunduğu onlarca kişi ucuz otomobil vaadiyle dolandırıldı.

Banka müdürü Seçil Erzan’ın dolandırıcılık vakasının ardından, benzer bir dolandırıcılık olayı daha yaşandı. Bu defa, savcı, emniyet müdürü, polis memuru ve Galatasaraylı eski bir futbolcunun da aralarında olduğu kişiler, ucuz araç vaadiyle milyonlarca lirasını dolandırıcılara kaptırdı.

Sabah gazetesinden Atakan Irmak’ın haberine göre, aralarında emniyet müdürleri, polis memurları, cumhuriyet savcısı gibi devlet kademesinde çalışan kamu görevlilerinin yanı sıra Galatasaraylı eski futbolcu Vedat İnceefe’nin de aralarında olduğu kişilerin yaklaşık 10 milyon lira dolandırıldığı ortaya çıktı.

Galatasaraylı eski futbolcu Vedat İnceefe dolandırıcının son kurbanı oldu. 1.5 milyon TL’den fazla parasını kaptırdı.

TEK İSTEKLERİ UCUZA ARABA SAHİBİ OLMAK İSTEMEKTİ

Olay 6 Haziran 2023 tarihinde meydana geldi. İddiaya göre H.T. isimli polis memuru, Murat Ş. isimli kişi ile arkadaş ortamında tanıştı. Kahve içmek için çalıştığı polis merkezine gelen Murat Ş.’ye araç satın almak istediğini söyledi.

Murat Ş. de H.T.’ye, ucuz araç ayarlayıp sattığını, isterse kendisine de bu şekilde uygun fiyatlı araç temin edebileceğini söyledi. İkna etmek için de iki emniyet müdürüne sattığını gösteren faturaları kanıt olarak sundu.

PARA GİTTİ ARAÇ GELMEDİ

İkna olan polis memuru 470 bin lira vererek araç alımı için anlaşma yaptı. Murat Ş. ilk olarak aracılık yaptığı için 82 bin lira hizmet bedeli talep etti ve aldı.

Devamında ise 666 bin lira gönderen polis memuru her seferinde farklı bir bahane ile parasının alındığını fark etti.

Aradan geçen 5 ay içerisinde araçtan haber gelmedi. Murat Ş.’ye aracın durumu sorulduğunda ise, “Araçlar TIR’larla İstanbul’a geldi. Otoparkta ekspertiz işlemleri yapılıyor” cevabıyla karşılaştı.

GALATASARAY’IN ESKİ FUTBOLCUSUNA DA DARBE

Polis memuru savcılığa suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x