Samsung, EuroCucina 2024 Fuarı’nda Yeni Ankastre Ürünleri ve Bağlantılı Yaşam Deneyimlerini Sergiledi

Samsung Electronics, EuroCucina 2024 Fuarı kapsamında, bağlantılı evde yaşam bir parçası olan en yeni premium mutfak ürünlerini sergiliyor. Dünyanın en büyük uluslararası mutfak etkinliklerinden biri olan EuroCucina 2024 Fuarı, 16-21 Nisan tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentindeki Rho Fiera Fuar Merkezinde gerçekleşiyor. Samsung Electronics bu etkinlikte, cihazlar arası bağlantının yanı sıra yeni ankastre ürünlerde kullanılan yenilikçi özelliklerin evde yaşam deneyimini hangi biçimlerde farklılaştırabildiğini tüketiciye aktarıyor.

Samsung Electronics Genel Müdür Yardımcısı ve Dijital Cihazlar İş Birimi Müşteri Deneyimi Ekibi Başkanı Moohyung Lee, yeniliklerle ilgili şunları söyledi: “İki hafta önce küresel çapta gerçekleştirdiğimiz ‘Welcome to BESPOKE AI’ lansman etkinliğimizin ardından inovasyonlarımızı EuroCucina 2024 etkinliğinde de katılımcılara tanıtmanın heyecanını yaşıyoruz. Cihazlar arasındaki gelişmiş bağlantı özelliklerinin tüketicilerin günlük yaşamını yeni bir seviyeye taşıyacağına inanıyoruz. Ayrıca, tüketicilerimizin yeni ankastre ürünlerin farklı özelliklerinden günlük yaşamlarında faydalanmasını sağlamak istiyoruz. Standımızı ziyaret eden katılımcıların, Samsung olarak EuroCucina Fuarında tanıttığımız inovasyonlardan keyif alacağını umuyoruz.”

Samsung’un EuroCucina’daki standı, ziyaretçileri Bespoke AI ve Premium Ankastre Mutfak alanlarıyla karşılıyor. Özellikle Premium Mutfak alanında Samsung, Avrupa’ya özgü yaşam tarzına hitap eden yenilikçi özelliklere sahip üç yeni ankastre ürünü tanıtmayı planlıyor.

Samsung’un standındaki yolculuk, bağlanabilirlik özelliklerinin daha fazla cihazı kapsadığı Bespoke AI alanıyla başlıyor. Bu alanda sadece mutfakta değil, evin geri kalanında da kullanıcıların günlük yaşamının daha kolay ve sezgisel olmasına yardımcı olan ve kullanıcıların her seferinde hesaplarına giriş yapmasını gerektirmeyen bağlantılı yaşam deneyimi sergileniyor.

Samsung, yeni ekranlarla ileriye taşıdığı deneyimlere vurgu yapıyor. Bespoke AI Laundry Combo™ ve Anyplace İndüksiyonlu Ocak üzerindeki 7 inçlik ekranda sunulan AI Family Hub™ ve AI Home, bu deneyimin temel bileşenlerini oluşturuyor. Bu ekranlar aracılığıyla kullanıcılar, cihazla ilgili faydalı bilgilere ulaşabiliyor, hatta çamaşır yıkanırken doğrudan Bespoke AI Laundry Combo™ üzerinden telefonlarına gelen çağrıları yanıtlayabiliyor. Hepsinden önemlisi, bu ekranlardaki özellikler, bulundukları cihazın diğer cihazlarla bağlantı kurmasını ve bu cihazları kumanda edebilmesini sağlayarak SmartThings ekosistemi aracılığıyla kullanıcılara daha konforlu bir deneyim yaşatıyor.

Örneğin, SmartThings 3D Map View, evin herhangi bir yerinde kullanılanımda ve bağlantıda olan Samsung cihazların yerini belirleyen üç boyutlu bir ev görüntüsü sunuyor. Bu özellik, bağlantılı cihazları kapatmak ve enerji tüketimlerini kontrol etme gibi işlemleri kolaylaştırıyor.

Samsung standındaki bağlantılı yaşamı tüketicilere deneyimletmek amacıyla gerçek hayata yönelik çeşitli senaryolar sunuluyor. SmartThings Energy Away modu gibi belirli bir modda çalışabilen SmartThings, kullanıcılar ev dışındayken de seçili ev aletlerini ve cihazları otomatik olarak kapatabiliyor. Ayrıca sistem, SmartThings Energy üzerinden enerji tasarrufu çözümleri de sunuyor.

Bu özelliklerle kullanıcılar, daha fazla imkana daha zahmetsiz kavuşuyor. Calm Onboarding özelliği sayesinde Samsung, kullanıcıların SmartThings ekosistemi deneyimlerinin ürün kurulumundan önceki aşamada dahi daha kusursuz olmasını sağlıyor. Müşteriler, Samsung hesaplarını kullanarak bir ürün satın aldıklarında, SmartThings platformu, teslimatın nerede olduğunu takip ediyor ve ürün kurulduğunda kullanıcı girişi olmadan otomatik olarak bağlantı kurulumunu yapıyor. Söz konusu bağlantılı yaşam deneyimi, Samsung Knox ile desteklenerek güvence altına alınıyor.

Fuarda AI Pro Cooking gibi yenilikçi özellikleri de tanıtan Samsung, Avrupa pazarına, buzdolabı, bulaşık makinesi, indüksiyonlu ocak ve fırın gibi ankastre modeller sunarak marka konumunu daha da güçlendirdi. Premium Ankastre Mutfak alanında Samsung, bu pazarındaki varlığını daha da güvence altına alan üç yeni ürün sergileyecek. Yapay zeka destekli özellikler kazanarak gelişmiş işlevsellik sunan bu ürünler, ankastre mutfak oluşturan tüketicilere büyük bir esneklik imkanı sunuyor.

Bu ürünlerden ilki olan Alttan Donduruculu Ekstra Geniş Buzdolabı (BRB6500D), Samsung’un ankastre buzdolabı serisinde yer alan ilk geniş model olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar Wi-Fi üzerinden SmartThings AI Enerji Modunu devreye alarak enerji tüketimlerini %10’a kadar azaltabiliyor; ayrıca enerji kullanımlarını takip edip aylık enerji faturalarını tahmin edebiliyor. Faturaların önceden belirlenmiş hedefleri aştığı durumlarda devreye alınan enerji tasarrufu modu, kompresör hızını ve buz çözme döngüsünün sıklığını değiştirerek kullanıcıların enerji tasarrufuna yardımcı oluyor. Yiyecekleri taze tutmaya yarayan Twin Cooling™ sistemi ise bağımsız evaporatörler ve fanlar kullanarak buzdolabı ve dondurucudaki sıcaklığı ve nemi ayarlayarak yiyeceklerin daha uzun süre taze kalmasını sağlıyor.

Daha önce gerçekleşen ‘Welcome to BESPOKE AI’ global lansmanında tanıtılan Anyplace İndüksiyonlu Ocak da alanda sergilenen inovasyonlar arasında yer alıyor. Adından da anlaşılacağı üzere Anyplace İndüksiyonlu Ocak, kullanıcıların ocak üzerinde istedikleri yerde, esnek bir şekilde alan seçerek, yemek pişirebilmesine imkan tanıyor. Bu esneklik, ocağı geniş bir şekilde kaplayan 22 adet dikdörtgen sac bobin sayesinde sunuluyor. Ölü bölgeleri azaltan ürün, geleneksel bir Samsung 4 gözlü indüksiyonlu ocaktan daha geniş pişirme yüzeyi oluşturuyor. Ayrıca Intelligent Pan Detection (Akıllı Pişirme Kabı Algılama) özelliği, kullanıcıların tencere ve tavaları istedikleri yere yerleştirmesine yardımcı oluyor. İndüksiyon ocak, tencere ve tavaları akıllıca tanımak ve AI Home ekranında bunların konumlarını göstermek için 76 sensör kullanıyor. Böylece, kullanıcılar pişirme alanlarını seçebiliyor ve pişirdikleri yemeğe göre sıcaklık ayarı yapabiliyor.

Anyplace İndüksiyonlu Ocak ayrıca, üstün bir şekilde 8 Mohs sertlik derecesine sahip Çizilmez Cam ile donatıldı. Bu sertlik seviyesi sayesinde kullanıcılar, pişirme kaplarını hareket ettirdiklerinde veya ocağı temizlediklerinde ocak yüzeyinin çizilme olasılığı azalıyor. Böylece bakımı kolaylaşan ürünün kullanım ömrü de uzuyor. Ürün Avrupa’da, 2024’in ikinci yarısından itibaren satışa sunulacak.

Samsung’un EuroCucina 2024’te de tanıttığı yeni, Enerji Verimli Bulaşık Makinesi, bulaşık yıkamaya yüksek enerji verimliliği kazandıran en yeni model olarak dikkat çekiyor. A/B enerji etiketine sahip bulaşık makinesi, her açıdan yoğun temizlik sağlayan ve böylece enerji verimliliğini artıran WaterJet Clean™ sistemine sahip. Ekstra Sessizlik programında çalışırken ürün sadece 41dB ses çıkarıyor. Ayrıca SmartThings bağlantısı sayesinde kullanıcılar ekstra enerji tasarrufu da yapabiliyor. SmartThings AI Enerji modu, güç tüketimini proaktif olarak takip ediyor ve devam eden kullanımlar hakkında tahmin yürütüyor. Kullanıcılar, aylık elektrik faturası hedeflerini aşacaklarını düşündüğünde, enerji tasarrufu modunu açabiliyor. Böylece bulaşık makinesi, ana yıkama ve sıcak durulama sıcaklığını düşürüp döngü süresini uzatarak Tencere ve Tavalar programında %23’e kadar daha az enerji harcıyor. Son olarak, Kitchen Fit™ Sürgülü Kapak, bulaşık makinesinin modern mutfaklara uyumlu bir şekilde entegre olmasını sağlıyor. Bulaşık makinesinin sürgülü kapak yapısı, mutfak dolabı kapaklarının bütünlüğünü bozmayan bir görüntü sağlıyor.

Samsung, ürünlerin kalitesini korumak ve daha iyi sonuçlar elde etmek için çalışmaya devam ediyor. Şirket, çamaşır makinelerinin enerji tüketimini azaltan AI Ecobubble™ ve çamaşır makinesinden boşaltılan sudaki mikroplastik emisyonlarını azaltan Less Microfiber™ Filtre ve Yıkama Programı gibi teknolojik özellikleri bu taahhüt doğrultusunda geliştiriyor.

Sürdürdüğü faaliyetlerinin bir parçası olarak Samsung, EuroCucina 2024 ziyaretçileriyle en yeni gelişmeleri paylaşıyor. Özellikle SmartThings Energy’yi kullanan iş birliklerine odaklanan Samsung, artık, Net Sıfır Emisyonlu Ev hedefi belirleyen projelere aktif olarak katılım gösterdi. SmartThings Energy, evde enerji kullanımının diğer cihazlarla entegre bir şekilde kontrol edilmesini ve takip edilmesini sağlamak için bu projelere dahil ediliyor. Örneğin, Demand Response (DR) bilgisinde değişim olursa, bağlı cihazların modu otomatik olarak ayarlanarak DR gibi programla senkronize oluyor. Samsung, müşterilerine enerji tasarruflu bir yaşam tarzına geçiş yapma konusunda destek olmak amacıyla dünya genelindeki iş birliklerini kararlılıkla artırmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x